6 mesačný syn má Covid-19 a Klebsiellu. Čím mu môžem liečiť kašeľ?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

môj 6 mesačný syn je pozitívny na Covid-19. Teplotu sa mi podarilo zraziť, ale dosť kašle. Má vlhký kašeľ, ktorý je občas aj suchý.

Má aj Klebsiellu a nie je ečte ani zaočkovaný prvým očkovaním.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete podávať lieky podľa jeho symptómov - od teploty Paralen či Nurofen. Plus od kašľa Mucosolvan junior 2,5 ml 2x denne. Alebo rastlinný liek Hedelix 1 x 2,5 ml + odsávať noštek pred každý spánkom. Na spánok ho trošku vykladať.

Ak máte inhalátor, nalejte doň Vincentku a dávajte mu k ústočkám inhalovať 3x denne po 10 minút.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas