Ako naučiť piť 3,5-mesačné dieťa z fľaše?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

môj 3,5-mesačný syn je dojčený, ale moje mlieko mu už nestačí. Problém však je, že odmieta piť z fľaše. Mám dva druhy (Avent a MAM), ale vôbec z nich nevie piť. Bojím sa, že príde deň, kedy nebudem mať vôbec mlieko a on sa nedokáže najesť. Skúšala som mu dať aj čaj či moje odsaté mlieko, nejaví o fľašu žiadny záujem. Pije jediné, keď som mu skúšala podávať čaj cez striekačku. To je však veľmi náročné.

Ako naučiť piť 3,5-mesačné dieťa z fľaše?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte mať dopredu strach z niečoho čo tu nie je. Ak taká situácia nastane, on si zvykne. Dovtedy by som to zbytočne ani neskúšala, aby ste si nepokazili dojčenie či jeho techniku sania.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas