Ako naučiť trojročného syna cikať do nočníka?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

mám trojročného synčeka a už mesiac mu nedávam plienky. No nejako sa mi nedarí ho odplienkovať. Niekedy sa vyciká do nočníka. Vonku povie chcem cikať, ale nevyciká sa. Zadržiava. Niekedy sa mu podarí do trávičky.

Už som skúšala ja cikať vonku do trávy pred ním, muž mu všelijako ukazuje, už som sa aj do druhého nočníka pred ním vycikala. A nezaberá.

Ako mu to vysvetliť?

V septembri ide do škôlky. Je múdry, šikovný, rozpráva perfektne, vie všetky zvieratá, ovláda počítať do 10 po slovensky a aj po anglicky, celú abecedu a na nočník ani za nič.

Ďakujem

Dobrý deň,

iba tak ako to robíte - vysvetľovanie, nápodoba, prípadne knižky o odplienkovaní. No a vy sa ho aktívne pýtajte, či povie áno. Každých 30 minút ho skúste dať vycikať.

Skúste nálepky za podarený pokus,. Za nepodarený či pocikanie ho nekarhajte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas