Ako naučiť syna, aby cikal aj vonku?

veron57
4. sep 2022

Ahojte. Viete mi poradit ako naucit syna aby cikal aj vonku? Doma je uz 2 tyzdne bez plienky, pekne sa pyta cikat (cikat chce iba postojacky do nocnika). Na nocniku alebo aj na velkom wc by vydrzal sediet aj cely den len akonahle citi ze ide cikat tak sa postavi a vycika sa tak do nocnika. Ked sme vonku tak naznačuje ze sa mu chce ale ked ho vyzleciem tak ma nervy a nevycika sa (nepomaha ani ked mu rozpravam ze nech ocika travicku, stromcek atd., ani ked mu dam kyblik nech sa vycika tak, akoze to bude brat ze to ma nocnik). Veľakrát ma aj trochu mokre slipy ale nevycika sa, vydrzi az domov.

kika831
4. sep 2022

@veron57 je to normalna vec- treba len vysvetlovat a skusat. Mali sme so synom podobny problem- okrem dalsich. U nas zabralo ked ho stary rodicia na zahrade zobrali ze stromcek poliat ( alias vycikat sa pri strom). To ani nevahal a odvtedy uz postupne stracal ´ zabrany ´ . Drzim palce

mikadooo
4. sep 2022

@veron57 a aký je veľký? Možno ešte nie je na to pripravený, ja ti neviem... Ak má do 3r., tak by som to nejak extra neriešila. Alebo fakt tým kýblikom, nech mu to pripomína šerblík. U nás zaberali aj hasiči, že treba akože zahasiť ohník lebo stromček horí, ešte som urobila iiiiiiiuuuuuiiiiiiuuuuuu keď sme bežali k stromu a potom to išlo🤷. Ale môj malý dlho cikal ako baba, čiže som ho držala ja na rukách a on cikal (asi do 4 r.). Teraz máme opačnú situáciu, že kedykoľvek vybehne cikať sám a očúra si gate alebo zem na záchode, atď., lebo už cika ako veľký chlap 🙈.

veron57
autor
4. sep 2022

V novembri bude mat 2 roky. Skusam vselico, vysvetlujem ale zatial nula bodov vonku. Snad sa to coskoro zlepsi. Doma sa velmi tesi ked sa vycika, hned si utrie s toaletakom pipika, splachne, umyje si nocnik, ruky, zatlieska si atd. Len vonku zatiaľ nic...

81anina
4. sep 2022

@veron57 musí asi "dozrieť" aj na cikanie vonku. Môj sa odplienkoval v máji neskôr začal aj do trávy to mu asi týždeň vydržalo a koniec. Zrazu vonku do gatí alebo vydržal. Dosť dlho ho to držalo až nedávno asi pred mesiacom začal znova pekne do trávy na stromčeky atď. Bude mať 3 roky v októbri.

pehavcek
4. sep 2022

@veron57 nas sa odplienkoval dvojrocny.Vsetko slo paradne, ale cikanie vonku az o viac ako pol roka. len trpezlivo skusat.Raz to pride a pochopi aka je to zabava. Vtedy ked som to uz ani necakala raz ukazal travu, ze cikat.A ja na neho, ze ci to mysli vazne. A on, ze ano.A odvtedy ocikaval vsetko co slo

noemi155
4. sep 2022

@veron57 nám pomohlo,keď som vedľa nej liala z krhlicky vodu a že kto urobí väčší potok
A potom už sa to akosi rozbehlo
Veľa matiek chodi von s nočníkom pod kočíkom,lebo deti sa vonku akosi boja,aj majú dlhy štart,pokial konečne spustia curanie
Len to chce trpezlivosť
Musíš ho proste nejako vyhecovať a keď sa to podarí,potom už to pôjde

paciko9
5. sep 2022

@veron57 Ja toto riesim uz 3 mesiac ani za svet vonku cikat. Radsej pusti do gatiek ako by sa vycikala do travicky, naslubovala som jej hory doly ale ziadny uspech🤣 Dokonca aj kamoskina dcera 3rocna jej ukazovala, ako sa vonku cika, nasa mala s toho len showku😃. Rehotala sa na celu ulicu.Tak uz to ani neriesim🙂 a nahodou,ked jej ujde tak jej poviem,ze uz je velka baba a musi vydrzat domov. Za 3tyzdne bude mat 2 roky.

lemra
5. sep 2022

@veron57 a keby to skúsil tatino alebo dedko

basska_b
5. sep 2022

Este su malicke, maju taky blok. Mojej pomohlo len ked som ju vyzliekla od pasa nadol, ona mala paniku, ze si ocika gate. Ked sa prelomil ten strach, tak teraz uz cika vselijak. Najma takto, ked nema este ani 2 roky, ma to dost fixovane na ten nocnik..kamoska nosievala v kociku nocnik

martina2ve
5. sep 2022

Moja dcera cikala vonku az po 2rokoch od odplienkovania. Bala sa toho-nechcela a radsej vydrzala domov. Tak isto ani na inom zachode nechcela ist- iba doma.
Tomu treba nechat cas.

simkids
5. sep 2022

moja zacala az v 5 rokoch, predtym velmi vynimocne a ano, mala som z toho nervy, ked sme niekde boli napriklad na vylete aj 5 hodin a potom sme este mali na polhodinu sadnut do auta, kde som vedela, ze zaspi a ona to proste von nedala. Zachod ano, ale do travy nie

tenerifka
5. sep 2022

baby, len taka otazka, ja som asi neaktualizovana alebo neviem, to ich akoze davate cikat niekde pri preliezkach ci v parku? Chapem to, ak ste niekde v lese, kde nikoho niet, ale co si ja spominam, deti mi nikdy necikali niekde na ulici,ani ked boli malicke, nasli sme wc (v kazdom bare ci restike predsa je), ale vacsinou som to nacasovala tak, ze pred prechadzkou isli doma na wc a vydrzali.
Nevidela som tu nikde ani malicke deti cikat niekde vonku

tenerifka
5. sep 2022

Prislo mi to smiesne, napadol mi film o Boratovi😂

lucik194
5. sep 2022

nosili sme nocnik von.... starsia tiez nechcela
nočník dole v kociku, ked jej bolo treba vytiahla si ho,vsadla vycurala sa a hotovo, po case pochopila ze vonku sa cika do travicky. zacala si vyberat co ocika

simkids
5. sep 2022

@tenerifka pri ihrisku ano, ale mimo neho, ked im treba, nik z rodicov neuteka domov aby to stihli, a nie vzdy je po ruke restika ci obchodne centrum, ked to dieta zahlasi. Raz sme boli v malom obchodiku, kde mi dcera zahlasila, ze jej treba, vedela som ze vela moznosti nemam, domov daleko a vedela som ze predavacky predsa musia niekam chodit, tak som sa bez hanby opytala, ci mozme, neboli velmi nadsene :D Nacasovat sa to myslim, ze sa snazi kazdy, ale tie deti to vedia lepsie nacasovat 🙂

saxana000
5. sep 2022

Nosili sme nocnik a problem vyrieseny

ariannazara
5. sep 2022

Ja som môjho naučila tak ze som si cupla a on pozeral ako pišam, spravila som tak 10 krát a už chcel aj on ale píla som 3 litre vody aby som curala každú chvíľu a vysvetľovala mu😁 a fungovalo to.

veron57
autor
14. sep 2022

Tak chcelo to len cas. Uz pekne cika posediacky do nocnika a pyta sa uz aj vonku cikat. 🙂