Ako ošetrovať červené miesto vpichu po očkovaní?

Zodpovedané
19. júl 2019

Dobrý deň,

dcérka bola v 15. mesiacoch očkovaná. Doktorka mi povedala, že by nemala mať žiadne reakcie. Miesto vpichu má však dosť červené. Je 10 dní po očkovaní a má zvýšenú teplotu.

Je to v poriadku?

Aký krém jej mám dávať na miesto vpichu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžete aplikovať octanový krém. V takomto odstupe od očkovania by už nemalo ísť o rakciu na očkovanie ale ide o iné - bakteriálne alebo vírusové ochorenie.

Mali by ste navštíviť svoju pani doktorku, aby dcérku vyšetrila a rozhodla o ďalšom postupe a liečbe podľa klinického stavu dcérky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas