Koľko dní po očkovaní môže mať dieťa teplotu a začervenané miesto vpichu?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

včera sme boli s 3,5 mesačnou dcérku na prvé očkovanie. Večer mala teplotu 38,2°C. Dala som jej polovicu čipku, obklady a náplasti na miesto vpichu a aj na čelo.

Dnes ráno už teplotu nemala.

Môže sa jej teplota ešte vrátiť?

Koľko dní po očkovaní môže mať dieťa teplotu a začervenané miesto vpichu?

Ďakujem

Dobrý deň,

teplota po očkovaní môže pretrvávať do 48 hodín od podanie látky. Začervenanie miesta môže byť dlhšie, do týždňa zväčša ustúpi - mierny opuch môže pretrvávať aj dlhšie.

Obklad na miesto vpichu je fajn, na čelo je oblad zbytočný - teplotu nezráža. Tú zráža podanie čipku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas