Ako pomôcť 15-mesačnej dcére pri zápche?

Zodpovedané
1. jan 2023

Dobrý deň,

dcérka bude mať 15 mesiacov a posledné 3 týždne má problém s vyprázdňovaním. Dovtedy stále kakala každé ráno do nočníka, teraz má stolicu len raz týždenne. Stále ju dojčím, ale v poslednej dobe vypije len veľmi málo mlieka. Idú jej zúbky. Keď sa jej prerezávali v minulosti, tak mala vždy hnačky. Teraz je to naopak.

Ako mám ďalej postupovať?

Ako jej mám pomôcť so zápchou?

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérke treba navýšiť príjem tekutín mimo mliečka. Myslím si, že to je kameňom úrazu - tvrdej stolice a zapekania.

Ak nechce piť vodu, robte jej vodovejšie polievočky, kašu. Skúste dávať ako snack potraviny z vyšším obsahom vody - rajčiny, uhorky.

Môžete kúpiť z Hippu slivkový nektár a dať jej ho zriedený vypiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas