Ako pomôcť 18 mesačnému synovi, ktorý trpí zápchou?

Zodpovedané
15. aug 2020

Dobrý deň,

mám 18 mesačného chlapčeka a ťažko mu ide vykakať sa. Nakoniec sa vykaká po snažení, ale je to len máličko.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aký stravovací a pitný režim ma synček. Tu je dôležitý najmä dostatočný prísun tekutín, obmedzenie sladkostí, pečiva, prípadne mliečnych výrobkov. A zvýšiť príjem zeleniny, ovocia so šupkou a obilnín.

Pri zápche odporúčam skúsiť kúpiť prípravok Forlax. Avšak, ak sa synček vykaká spontánne, asi by som zatiaľ riešila skôr stravu ako nejaké prípravky tohto charakteru.

Najviac sa zamerať na príjem tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas