Ako pomôcť 6 mesačnému bábätku, ktoré má zápchu?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

6 mesačné bábätko má zápchu. Kaká 4x za deň, malé množstvo a guličky. Vodu veľmi piť nechce.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem či je dieťatko dojčené, ale každopádne treba zvýšiť príjem tekutín. Prechodne zápcha môže byť spôsobená aj zavedením príkrmov, neviem či je to Vaša situácia, nakoľko nepíšete o tom (ak áno skúste nateraz vynechať mrkvu a zemiak).

Niekedy je nutné dať párkrát Duphalac či Forlax, o tom by však mal rozhodnúť priamo Váš obvodný lekár.

V lekárni môžete kúpiť probiotiká ProBio-fix BABY Imun a využívať jedno balenie. Mohlo by to taktiež pomôcť.

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas