Ako pomôcť 7 týždňovému synčekovi, ktorý sa pučí a veľmi plače?

Zodpovedané
19. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 7 týždňového synčeka. Pekne kaká, aj prdí. Ale ako príde večer, tak strašne plače a pučí sa. Cvičíme nožičkami, masírujeme bruško.

Do každej fľaše mu dávam Espumisan,feniklový čaj a nič nezaberá.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné sa vyzbrojiť dávkou trpezlivosti. Je to obdobie kolík, ktoré po 3. - 4. mesiaci prejde/resp. sa určite zlepší, zmierni.

Espumisan výborne, feniklový čaj pred kojením lyžičku taktiež dobre (viac nie je treba), masírovanie bruška a cvičenie taktiež. Ešte môžete skúsiť kúpiť Coliprev a dávať aj ten k Espumisanu, niektorým detičkám pomáha.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas