Ako pomôcť 8 mesačnej dcérke, ktorej zabieha očko?

Zodpovedané
20. apr 2022

Dobrý deň,

máme 8 mesačné dievčatko a už 3x sme si všimli, že jej zabieha očko. Dnes, keď som na ňu vykukla z boku, tak jedno očko sa jej pomalšie dalo do stredu a druhé už bolo v strede pohľadom na mňa.

Toto bola prvá situácia, čo som to videla priamo. Predtým to bolo tak, že som si nebola istá, lebo to muž videl inak. Toto bol taký moment, keď ako trojmesačná bola aj na preplachu kanálikov.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by išlo o nejaký problém. Do roka je občasné škúlenie v norme. Ak by bolo markantné, alebo pretrvávalo po roku, tak je vhodné oftalmologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas