Je vhodná návšteva očného lekára, keď 13-mesačnému zabieha očko?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

môj malý má 13 mesiacov. Keď je unavený, resp. sa na niečo silno zapozerá, tak mu zabieha očko. Nie je to vyslovene škúlenie dovnútra, ale v pohľade vidno rozdielny smer očí. Hovorila som to v poradni, keď mal 3 mesiace. Pediatrička mi povedala, že do roka je to v poriadku. Spomenula som to aj teraz, no skonštatovala, že je to v poriadku aj do 2 rokov veku dieťaťa.

Nie je na mieste návšteva očného lekára?

Ďakujem

Dobrý dň,

po 1. roku by som dieťa odoslala na očné vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas