Ako postupovať, keď sa 20-mesačnému synovi vytvárajú pri sťahovaní predkožky ranky?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

som zúfalá a neviem si dať rady. Syn má 20 mesiacov a ešte počas leta sa mu dala predkožka pekne stiahnuť do polovice žaluďa. Keďže to išlo pekne, tak som mu ju sťahovala len sporadicky, až sa mu nakoniec stiahnuť nedala. Pri neúspešných pokusoch, ktoré opakujem raz za dva týždne sa mu začali robiť ranky. Bojím sa, aby nemal fimózu.

Používam masť Pinďa, ale aj slezovú mastičku. Stav sa však nezlepšuje.

Ako mám postupovať, keď sa 20-mesačnému synovi vytvárajú pri sťahovaní predkožky ranky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ranky by sa pri šetrnom sťahovaní a uvoľnenej kože (po kúpeli) tvoriť nemali. Ak sa robia, zmeňte techniku, alebo nesťahujte vôbec a choďte na kontrolu k lekárovi. Kúpele v sleze by mali predkožku pekne zjemniť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas