Ako docieliť u 16-mesačného syna bezbolestné stiahnutie predkožky?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

keď mal syn 14 mesiacov, tak nás lekár poslal na urológiu, lebo sa mu vôbec nedala stiahnuť predkožka. Urológ potvrdil, že to nie je v poriadku a predpísal synovi Advantan a kontrolu o 3 mesiace. Trocha mu to povolilo, ale teraz už predkožka viac ďalej nejde. Keď mu ju len kúsok stiahnem, tak má žaluď značne začervenaný. V lekárskej správe bolo uvedené, že ak nedôjde k náprave, riešením bude obriezka.

Ako mám ďalej postupovať?

Čo aplikovať synovi na začervenaný žaluď?

Ďakujem

Dobrý deň,

na začervenalý žaluď môžete aplikovať kúpele v repíku. Na uvoľnenie predkožky bývajú nápomocné kúpele v sleze. Okrem toho mastička od urológa.

Pokiaľ predkožka nerobí klinické ťažkosti a niečo to povolilo, tak by som do toho nezasahovala a dala tomu viac času. Je ešte maličký, predkožka sa pokojne bude uvoľňovať do 3 - 5 rokov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas