Ako postupovať pri Rotarixe?

Zodpovedané
17. okt 2022

Dobrý deň,

syn má 5,5 mesiaca a má podanú jednu dávku Rotarixu a povinného očkovania. Aktuálne však má Covid-19 a s ním spojené horúčky, hnačky, konjuktivitídu, celotelový exantém. Pediater chce syna očkovať 2 týždne po Covide-19, vtedy však už presiahne vek 6 mesiacov.

Ako postupovať pri Rotarixe?

Je vhodné očkovať dieťa aj po 6. mesiaci, alebo je lepšie ostať pri jednej dávke?

Ak áno, s akým odstupom od Covidu-19?

Je potrebné čakať na úplný ústup exantému?

Ďakujem

Dobrý deň,

po 6. mesiaci sa Rotarixom už neočkuje. Asi by som neočkovala, nakoľko má stále príznaky Covidu-19 a nestihnete teda tento termín.

Aj 1 dávka má určitý stupeň ochrany pred ťažkým priebehom a hospitalizáciou pri rotavírusovej infekcii.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas