Je bezpečné nepovinné očkovanie Rotarixom po prekonaní Covidu-19?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobry deň,

mám syna, ktotrý bude mať o 2 týždne 4 mesiace. Práve prekonal Covid-19 a boli sme u našej pediatričky. Priebeh mal celkom ok, 2x mal teplotu. Teraz má zachrípnutý hlas, hnisavé oko.

Doktorka povedala, že o týždeň máme prísť na nepovinné očkovanie Rotarix. Vraj sa už viac posunúť nedá.

Mám ho dať zaočkovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som chcela mať minimálne 14 dní dieťatko bez príznakov od Covidu-19.

Očkovanie Rotarixom je nutné stihnúť do 24. týždňa s tým, že preočkovanie je po 4 týždňoch. Takže najneskôr v 20. a 24. týždni, preto asi pani doktorka nechce očkovanie odkladať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas