Ako postupovať pri zotavovaní po skrátení krčnej mandle?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

moju 10-ročnú dcéru pred pár dňami prepustili z ORL oddelenia, kde absolvovala v celkovej narkóze odstránenie nosnej mandle a skrátenie krčných mandlí. Po zákroku má menší zápach z úst.

Čo by bolo dobré použiť na jeho odstránenie?

Máme jej od bolesti podávať Paralen či Nurofen?

Je lepšie repíkovým čajom ústa každý deň vyplachovať, alebo skôr ho popíjať?

Dcéru momentálne boli zadná časť krku, krčná chrbtica po zákroku.

Môžete nám niečo odporučiť na stuhnuté svalstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

zápach z úst po tomto zákroku je bežný - je súčasťou hojenia. Repíkom si môže vyplachovať, od bolesti Nurofen.

Na stuhnuté svalstvo suché teplo - nahriate podušky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas