Ako prebieha gastro vyšetrenie u dieťaťa, ktoré neprospieva?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

môj 19-mesačný syn pomaly priberá. Má 10 kg, no je to veľmi aktívne dieťa. Neustále je v pohybe. S papaním nemá nejaký extra problém, len občas zje menej kvôli rastúcim zubom. V noci zle spáva, zvykne mať tzv. "nočné párty". Pediatrička mu kvôli tomu brala krv, no nič sa nezistilo. Všetky hodnoty mal v poriadku. Napriek tomu nás poslala na gastro. Nerada by som však absolvovala nejaké pre neho nepríjemné vyšetrenie zbytočne.

Je to potrebné?

Ako prebieha vyšetrenie u takto malých detí, keď na výmennom lístku mám uvedené, že neprospieva?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemalo by ísť o žiadne nepríjemné vyšetrenie. Doktorka synčeka vyšetrí, prípadne si dorobí odbery, ktoré Vaša doktorka nezobrala. Naberie možno niečo zo stolice. Ak sa jej niečo nebude zdať, malo by byť spravené aj sono a podľa toho Vám povie záver.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas