Ako prebieha gastroenterologické vyšetrenie u 16 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

môj 16 mesačný syn málo priberá a naša pediatrička nás poslala na gastro. Papá normálne ako by mal, ale na váhe to nevidieť. Narodil sa ako dvojkilogramový v 41. týždni.

Ako prebieha gastroenterologické vyšetrenie u 16 mesačného dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí od ambulancie, každý má iný postup. Štandard je rozhovor s matkou, vyšetrenie dieťatka (bruško, váha, výška), sono ak lekár má. Ak nemá žiadne odbery, tak aj tie. Každý si robí manežment podľa seba.

Skúste sa informovať priamo na gastro ambulancii kam pôjdete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas