Ako riešiť nepokojný spánok 12 mesačného syna?

Zodpovedané
1. nov 2020

Dobrý deň,

náš 12 mesačný syn spí veľmi nepokojne. Spať chodí okolo 21. hodiny. Je stále dojčený. Do hodiny je však hore chce papať aj napriek tomu, že pred spaním pil materské mlieko. Potom sa stále prehadzuje, nevie si nájsť polohu na spanie. Mrnčí, dáva sa na štyri, do sedu. Oči má pritom zatvorené a je v polospánku. Niekedy začne plakať a ukľudní sa až na rukách. Ponosím ho a zaspí.

Je to veľmi vyčerpavajúce. Tvrdo zaspí až nad ránom.

Môže mať neurologockú poruchu?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemá poruchu, je to kojené dieťa v období spánkovej regresie. Teda období kedy horšie spinká, lebo má cez deň veľmi veľa zaujímavých vecí, začína sa stavať, lozí, je z toho uchvátený a mozog sa s tým musí vyrovnávať.

Nebojte, zlepší sa to, len to chce čas.

Na upokojenie si môžete prečítať články na tejto stránke:
https://www.lepsispanokbabatiek.sk/8-10-mesacna...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas