Ako riešiť problém so spánkom mesačného bábätka?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

máme mesačné bábätko, ktoré počas dňa spinká strašne máličko. Po napapaní sa unaví a je vidieť, že by spinkalo. Zaspinká iba ľahkým spánkom a často sa budí. Nedokáže zaspať tvrdým spánkom. Ako keby ho niečo vyrušovalo. Aj keď mu začnem ukazovať leporelo, tak chvíľku len vníma a potom začne plakať. Je napapané a plienka čistá.

Snažím sa ho všelijako uspať, ale som zúfalá. Celý deň je nervózne a uplakané. V noci spinká pekne budí sa každé tri hodinky na papanie.

V čom môže byť problém?

Problém má aj s refluxom. Vracia sa mu mliečko a je z toho aj taký zachrípnuté. Dávam UM Sunar AR. Zatiaľ maximálne vypije 100 ml. Aj to nie vždy, lebo vždy zaspinká, unaví sa pri tom. Na poradni sme boli včera a pekne priberá. Všetko bolo v poriadku.

Ako odporúčate riešiť jeho problém so spánkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka 100 ml je krásna. U detí s refluxom sa radšej odporúčajú menšie dávky a častejšie.

Bábätká prvých pár týždňov spinkajú kadejako. Treba toto obdobie vydžať, potom by sa malo ustáliť. Cca po 2.mesiaci...

Treba aj poskúšať rôzne formy - spánok v šatke, kočíku, pri bielom šume, v tichu, pri zatemnenom okne, v náručí...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas