Ako riešiť problémový nočný spánok štvormesačnej dcérky?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

máme štvormesačnú dcéru a už asi 1,5 mesiac má problém s nočným spaním. Do polnoci je všetko v poriadku a potom sa začne budiť. Začne hrozne plakať, ale väčšinou má oči zavreté. Dáme jej napiť a potom znovu zaspinká.

Do hodiny, niekedy do pol hodiny sa to znovu opakuje. Skúšame ju ja prebaliť, vziať na ruky a pohojdať, ale aj tak sa to po istom čase opakuje. Je jedno, či má posledné papanie o 19., 20. alebo 22. hodine. Po tej cca polnoci alebo okolo 1 ráno to začína a zvykne to pokračovať do cca 4-5. hodiny ráno.

Aká môže byť príčina?

Pomaličky jej idú zúbky.

Môže byť bolesť tým spôsobená?

Alebo môže byť hladná a teda mám ju začať kŕmiť aj v noci?

Doma máme trošku rušné chvíle ale snažíme sa to riešiť mimo nej.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o prejavy úzkosti. Dcérka chce byť s Vami, chce Vás cítiť, byť na rukách, upokojovať sa, že ste pri nej, že ste jej maminka, stále s ňou.

Na druhej strane deti bohužiaľ veľmi dobre cítia aj matkine emócie, takže na ňu môže pôsobiť aj Vaša rušnejšia situácia.

Samozrejme, že takéto dieťatko môžete v noci kŕmiť a teda môže byť aj hladná.

Na zúbky je trošku netypicky skoro (aj keď sú deti, ktorým idú už v tomto období, ale skôr mi to nepríde ako pravá príčina).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas