Problémový nočný spánok a zaspávanie štvormesačného dieťaťa

zienka21
23. jún 2020

Mamičky idem si po názor, mám dcérku dnes akurát dovŕšila 4 mesiac, asi týždeň pozorujem nás problém. Snažím sa ju dávať spinkať pokiaľ možno rovnako. Keď priznávam nepodarí sa vždy, chceli by sme ju naučiť spinkať na siedmu pol ôsmu, čo zväčša ide pekne avšak potom sa zvykne Budiť (po 45 minútach až hodine) a už zaspinkať je problém, zaspávame často velmo dlho a veľmi ťažko, aj dnes trápime sa už 2 hodiny, potom až zaspí tak je dobre spinkáme celú noc.
Keď sa vtedy zobudí zvykne si rozprávať meškať býva spokojná nejaký čas niekedy pol hod niekedy viac potom sa akoby snaží zaspať a nejde to vždy ľahko
Čo si myslíte?

deti95060810
23. jún 2020

že je ešte malinká a ty by si chcela priam nemožné .... a bude sa to ešte riadne meniť....😉
okolo 6 mesiaca ešte začnú zúbky, separačná úzkosť a toto všetko zvykne pominúť okolo roka....

zienka21
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zienka21
autor
23. jún 2020

@deti95060810 ako myslíš že chcem nemožné? Možno som zabudla dopísať že samozrejme nič nesilím 🙂 len toľko čo vidím, ale možno je to len zmena na opäť iné obdobie, neviem

luccija
23. jún 2020

@zienka21 daj ju spať neskôr okolo 21 a porovnaj toto ma len ako bežný spánok prespi sa a je hore

ivangeline
23. jún 2020

Buď neskôr, môj zaspaval tiež okolo 9 až 10 a šiel na 20tu alebo skôr. Na 6tu s tým, že sa pomaly ukladajte, máte režim, zvyky, žiadne veľké podnety na večer..Mám 4 a pol a ideme do pol 6tej hopkat, o 6tej spí a málokedy sa zobudí... Samo sebe, že medzi 5 až 6 je hore ráno ale to bola stále, takto sa v noci vyspi tých 11h.. Má kolíky a cez deň jej je veľmi ťažko spať.

zienka21
autor
24. jún 2020

No my sme ráno veľmi skoro hore už o 5, 6 niekedy to sa mu zdá potom malo spánku na nič či?

daganov
24. jún 2020

@zienka21 v tom veku bolo moje dieťa tiež hore okolo piatej, šiestej, ale večer zaspalo až okolo pol desiatej, neskôr o deviatej. Aj mne sa to zdá skoro. Vyskúšaj, uvidíš

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaapetko12
6. sep 2022

Spánková regresia je aktuálna práve v štyroch mesiacoch: https://spokojnamama.sk/spankova-regresia/