Ako riešiť problémový spánok 6 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
14. feb 2020

Dobrý deň,

mám 6 mesačnú dcérku a dvojročného syna. Dcérka od narodenia spinká veľmi striedmo. Myslela som si, že si vytvoríme režim, no mýlila som sa. Cez deň spí dvakrát maximálne po 30 minút. Potom hneď otvorí oči. Kojím ju a dávam jej aj zeleninové príkrmy. Večer papá kašu. Okolo 19. hodiny sa kúpe, potom ju uspávam. Je to trápenie do 22. hodiny. Uspím ju na prsníku a zobudí sa do 15 minút.

A zase to isté dokolečka. Hojdám ju na kresle, položím do postieľky a o 15 minút je hore. Zase sa nakojí, ťažko zaspí o tej 22..hodine a spí do jednej. Potom každú hodinu je hore. Trvá to už 4 mesiace.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, nie je čo odporučiť. Sú deti, ktoré spia pekne, a sú deti, ktoré spia ako Vaša dcérka.

Treba trpezlivo toto obdobie preklenúť, nepodliehať panike, depresii (zlý vplyv na dieťa), keď môžete využiť pomoc (mama, sestra, manžel) tak určite ju využiť na Váš pasívny oddych.

Ak dcérka spí dobre v kočíku, možno si nájsť niekoho na kočíkovanie. Viem, že pri 2 malých deťoch to pre Vás samú môže byť problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas