Ako riešiť problémy s vylučovaním u mesačného bábätka?

Zodpovedané
12. júl 2021

Dobrý deň,

mám mesačného synčeka, ktorý je na umelej výžive. Dávala som mu umelé mlieko Beba Comfort, ale v plienke začal mať hlieny. Doktor odporučil vyskúšať Nutrilon Allergy Care Syneo. Užíva ho dva dni a stolica sa mu zafarbila do tmavozelenej. Zároveň ho začalo bolieť bruško a len sa puči a tlačí.

Dávam mu feniklový čaj, robím masáže bruška a cvičíme. Cca po dvanástich hodinách sa konečne vykakal. Po vykakaní je chvíľku pokoj a potom zase nastáva bezvýsledne tlačenie a pučenie.. Papať mu chutí a kým netlačí a nebolí ho bruško, tak si a pospí.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na mlieku zotrvajte aspoň 5 dní, stav môže byť prechodný. Ak budú problémy pretrvávať aj potom určite kontaktu obvodného doktora a s ním konzultujte postup.

Určite pridajte aj Probiofix baby probiotiiká. Feniklový čaj neodporúčam pre deti vôbec. Bruško masírujte 3x denne po 15 minút teplými rukami v smere hodinových ručičiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas