Čo znamenajú hlieny v stolici dvojmesačného bábätka?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

môj dvojmesačný synček má už dva týždne hlieny v stolici. Nevie sa z chuti vykakať ako kedysi. Hocikedy aj počas dojčenia sa spokojne vykakal. Teraz prichádza hodinku po dojčení bolesť bruška, má nafúknuté bruško. Syn aj tlačí, počujem ako vydáva zvuky, ale nevykaká sa. Cvičíme vždy s nožičkami, masírujeme bruško.

Nakoniec aj tak musím pomôcť teplomerom alebo rektálnou rúrkou. Sám to nevytlačí. V jeho stolici sú dosť výrazné hlieny. Tlačí hlieny ako prvé a až potom ide stolica. Tá je tiež s prímesou hlienov.

Farba je horčicová s hrudkami, ale to je asi normálne. Synček je plne dojčený a prospieva. Má 5 750 g a 60 cm.

Môže mať alergiu na bielkovinu kravského mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohli by sme nad tým uvažovať, takže skúste ako dojčiaca matka na pár týždňov prísne bezmliečnu diétu - žiadne bezlaktózové produkty a ani maslo. Na možnosť máte rôzne rastlinné alternatívy (kokosvý nápoj, mandľový).

Kúpte si kalcium a dávajte si denne 1000 mg.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas