Ako riešiť stále zlé výsledky 3 mesiace od prekonania salmonelózy?

Zodpovedané
10. júl 2019

Dobrý deň,

syn mal v júni 2 roky. V marci sme boli hospitalizovaní kvôli salmonelóze. Mal horší priebeh, tak mu boli nasadené antibiotiká. Výsledky má aj po tak dlhom čase zlé. Naša pediatrička to nepovažuje za nič strašné.

Užíva stále probiotiká.

Ako riešiť stále zlé výsledky 3 mesiace od prekonania salmonelózy?

Nemôže to spôsobiť iné problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

škoda, že neviem, čo sú vo Vašom prípade zlé výsledky.

Ak je to pozitívny výter konečníka na Salmonelu, tak má Vaši pani doktorka pravdu a nie je to "zlý" výsledok. Salmonela vo výtere z konečníka môže pretrvávať dlhšie obdobie po prekonaní ochorenia, ale pokiaľ je synček v poriadku a nemá príznaky akútneho ochorenia so zlým priebehom, naozaj postačia dlhodobo probiotiká.

Je vhodné ich obmieňať a siahnuť po kvalitných (na trhu je totižto obrovské množstvo) - ja by som preferovala Probiofix, Biogaia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas