Ako sa má stravovať 11-mesačné dieťa, ktoré má kvasinky?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

našej 11-mesačnej dcére vyšli zo stolice opätovne kvasinky a má biely povlak na jazyku. Ešte ju dojčím a chcela by som si tiež naordinovať protikvasinkovú diétu na 4 až 6 týždňov.

Čo má dcérka jesť okrem mlieka?

Môžem jej dávať ovocie a obilniny?

Alebo jej mám dávať len mäso a zeleninu?

Dcéra moc papať nechce, väčšinu dňa pije mliečko. Váhu má skoro 11 kg.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak má prejavy kvasinkovej infekcie, tak diéta nepomôže. Treba nasadiť liečbu.

Kvasinky síce majú rady cukor, ale ten je vo všetkom (sacharidy sú aj v zelenine, aj v mäse, všade). Takže vyslovene nedávať rýchle cukry (čo ešte 11-mesačné dieťa aj tak nepapá) ako sladkosti, sladké vody, cukor. Inak liečba lekárom + probiotiká Probiofix Imun Baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas