Ako správne zaraďovať príkrmy 9-mesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zaraďovania ďalších chodov 9-mesačnému dieťaťu.

Režim má nasledovný: Na raňajky umelé mlieko. Desiata ovocie, obed príkrm. Na olovrant má skoro každý deň jogurt biely Hollandia. Pred spaním umelé mlieko a ešte 1x umelé mlieko v noci.

Môže dieťa papať jogurt každý deň?

Môžem už zaradiť večeru a o mesiac raňajky?

Keď zavediem večeru a raňajky, bude mliečko stačiť len cez noc?

Ďakujem

Dobrý deň,

jogurt každý deň je úplne v poriadku. Teraz by ste už mohli zaradiť večernú kašičku. Raňajky idú spravidla ako posledné, väčšinou medzi 10. - 12. mesiacom. Ako to komu vychádza.

Po zavedení raňajok predpokladám, že mliečko pred spaním si nechá ako rituál a v noci 1x k tomu. To je také normálne pre ten vek, v ktorom bude.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas