Ako zlepšiť spánok 10 mesačného syna?

Zodpovedané
12. júl 2019

Dobrý deň,

mám 10 mesačné dieťa, ktoré nekojím. Cez deň spáva 2x. Doobedný spánok trvá 2 - 3 hodiny, poobedný 2 hodiny (od 14 - 16tej). Večer ho ukladám spať okolo 20tej. Problém nastáva v noci, keďže sa budí aj osemkrát za noc. Nestačí mu dať len cumlik. Buď ho musím ukolísať, alebo zaspí pri pití čaju alebo vody z fľaše.

Mám dojem, že piť vyžaduje len zo zvyku, že smädný nie je. Mlieko mu dávam okolo piatej ráno, potom spí ešte do šiestej. Vtedy vstáva.

Trvá to už asi aj dva mesiace. Už som vyskúšala aj poobede ho budiť. Nenechám ho spať dlhšie ako do 16tej. Na večeru mu nedávam kašu. Skúšala som mu nedávať v noci piť. Vtedy som ho na rukách ukolísavala takmer celú noc. I napriek tomu, že plakal, tak piť som nedala. Len som ho kolísala. Nepomohlo.

Čo musím zmeniť, aby syn prespal aspoň väčšiu časť noci?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ asi Vás nepoteším, ale nejaká "univerzálna" rada veru nie je.

Niektoré deti v noci spinkávajú ukážkovo, iné nie. Ak v strave nedávate celkovo veľa cukru (džúsiky, sušienky, kupované výživy) a dieťatko má dobré podmienky na spanie (ticho, tma, je okupkané, prebalené, má vhodnú prikrývku a teplotu miestnosti), tak treba iba čakať, kým raz neprespí celú noc.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas