Ako odstrániť nočné budenie 8-mesačného syna?

Zodpovedané
9. jún 2022

Dobrý deň,

mám problém s nočným spánkom 8-mesačného syna.

Náš spánkový režim je takýto:
Ráno vstáva okolo 7:00. Doobedný spánok má okolo 9:30 a trvá maximálne pol hodiny. Ďalší spánok má o pol jednej. Ten trvá do druhej - pol tretej. Musím ho budiť, lebo inak by spal aj tri hodiny. Tento spánok má v posteli, tam mi spí najlepšie. Tretí spánok je okolo piatej a trvá tak pol hodinku. Spať chodí o 20:00 a do polnoci sa mi budí aj trikrát s plačom.

Ako postupovať, aby sa v noci nebudil?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ z tak krátkeho popisu neviem vyhodnotiť, kde môže byť u vás problém. V akom štádiu je u vás separačná úzkosť, akú máte predspánkovú rutinu, aký máte celkový spánkový harmonogram a podobne.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo