Akú formu lepku môžem zaviesť synovi, ktorý mal po kuskuse vyrážky?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

plne dojčenému synovi už 2 mesiace zavádzam príkrmy. Dávala som lepok vo forme kuskusu a v ten deň sa mu na tele vyhádzali vyrážky, 2x grcol a ostal červený v tvári. Vyhodnotila som to ako reakciu a dostal Fenistil kvapky.

Môžem mu kuskus dať znovu o mesiac?

Akú formu lepku odporúčate?

Mám skúsiť starší chlebík?

Môžem skúsiť dať bezlepkovú kašu (ryžovú)?

Ide o to, že príkrmom veľa nedá. Zje maximálne 2 lyžičky.

Ďakujem

Dobrý deň,

bezlepková kaša neslúži na zavedenie lepku, nakoľko neobsahuje lepok. Ak myslíte, či mu môžete dať kašičky i napriek tomu, že nemá zavedený lepok, tak to samozrejme - ryžovú, kukuričnú cirokovú, pšenovú.

Čo sa týka zaradenie lepku, tak môžete skúsiť opäť kuskus alebo pšeničnú kašu - malé množstvo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas