Môžem na zavedenie lepku použiť kuskus?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

synček bude mať 26. decembra 6 mesiacov a je prikrmovaný od 5. mesiaca. Papal už niekoľko druhov zeleniny, 4 druhy mäsa, žĺtok a teraz by som chcela zaviesť lepok.

Môžem použiť celozrnný kuskus, alebo mám radšej použiť detskú krupicu?

Aký máte názor na instantnú Babylove kašu?

Koľkokrát do týždňa po úspešnom zavedení má byť lepok súčasťou jedálnička?

Kedy môžeme vyskúšať červenú šošovicu?

Kedy nabehnúť s ovocnými olovrantmi?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môžete zaviesť aj vo forme kuskusu, nešla by som do celozrnného. Celozrnné potraviny sú pre deti do 3 rokov nevhodné, lebo obsahujú príliš veľa vlákniny.

Ja osobne radím práve zavedenie buď pridaním uvarenej detskej krupice, alebo jednoduchšie pridaním Baby love 3zrnnej kaše do hotového príkrm.

Potom lepok resp nejakú obilovinu (nienutne lepkovú ale aj ryža pohánka) na dennej forme by v strave dojča mať malo.

Do červenej šošovice už pokojne poďte, nie je dôvod čakať dlhšie.

Ovocie môžete už cca aj začať ponúkať ako Vám vychádza - na desiatu či olovrant.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička