Akú stolicu má mať dojčené dieťa?

Zodpovedané
23. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom farby a konzistencie stolice u dojčeného dieťaťa. Štvormesačného syna dojčím každé 3 - 4 hodiny po cca 12 minút. V noci len raz.

Stolicu má stále zelenohnedú a riedku, skoro ako voda. Kaká raz za dva dni a trápia ho koliky. Inak priberá pekne, tabuľkovo.

Je farba a konzistencia jeho stolice v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

každé dieťa má stolicu inú, mamičkám hovoríme, že ani farba ani frekvencia stolice sa nedá u detičiek nejakým štýlom porovnávať so štandardom, nakoľko každé dieťa je iné.

Ak pekne prospieva, priberá, zaujíma sa o svet, stolica odchádza spontánne, dieťa je viac menej spokojné (koliky sú bohužiaľ bežné, mali by postupne odznievať), vetry odchádzajú, nevracia prúdom, plienky sú mokré, tak farba, konzistencia aj frekvencia stolice je v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas