Aký je Váš názor na zatvorené pästičky štvormesačného dieťaťa?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

náš štvormesačný synček máva zatvorené pästičky na brušku. Keď vidí hračku, tak ich otvorí. Snaží sa ju uchopiť, no opäť zatvorí. Pevne drží. Na brušku je inak rád.

Na chrbte sa tiež snaží uchopiť. Akonáhle uvidí hračku, tak zbystrie a hneď dvíha ruky hore. Sú otvorené, aj ich uchopí, ale po niekoľkých sekundách vyhodí z ruky.

Dnes nám urobil aj takú fintu, že do jednej ruky som dala hračku, držal ju a druhou voľnou rukou si vybral cumlík a zahodil ho. Chytil hračku aj tou druhou rukou, takže ju držal obidvoma rukami. Dal do pusy a potom hračku zahodil.

Tak je to aj s fľaškou s mliečkom. Uvidí, ruky dá hneď dopredu, uchopí fľašku dlaňou a prštekmi a po 3 sekundách zatvorí pästičku. Dával si dolu aj ponožky.

Ja si myslím, že pekne pracuje s rukami. Len ma zneisťuje to, že pästičky ešte zatvára a hlavne na brušku.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam vyšetrenie psychomotorického vývinu, buď u Vašej doktorky alebo v nejakom rhb detskom centre.

Bohužiaľ, toto sa nedá bez vyšetrenia hodnotiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas