Je problém, keď 5 mesačné bábo má v polohe na brušku ručičky v päsť?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

mám 5 mesačnú dcérku, ktorá je pekne v druhom vzpriamení. Zdvíha sa na štyri, húpe sa dopredu a dozadu, ale stále má pritom ručičky zaťaté v päsť. Ak položím pred ňu hračku, tak ručičku pekne otvorí a uchopí hračku. A aj vie hračku pekne držať.

Keď však nemá nič v ruke a je na brušku, tak vždy má ručičky v päsť.

Je to problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, podľa toho čo píšete o ostatnom psychomotorickom vývoji, tak je s dcérkou všetko v poriadku 🙃

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas