Aký je výsledok z USG bedrových kĺbov môjho dieťatka?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nálezu USG bedrových kĺbov u 5 týždňového dieťaťa. Vraj mám baliť naširoko ďalšie 3 mesiace do ďalšej kontroly. Mala som však pocit, že doktor to hovorí každému.

Cvičiť s nožičkami chcem a budem, no s tym balením naširoko mám problém. Chrbtica vtedy nie je narovno

Správa z vyšetrenia:
Hybnosť v norme, Ortolani test negat., Barlow test negat., ryhy symetrické, Galeazzi negat., abdukcia bilat. plynulá.
Kostná strieška: dobre vyvinutá
Chrupavcity okraj: úzky kryjúci

Ľavá strana 1a (uhly 64 a 52)
Pravá strana 1b (uhly 60 a 56)

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mojich vedomostí všeobecného pediatra je nález v poriadku. Obe sú 1tky a balenie nie je potrebné.

Avšak vyšetrenie robí vždy ortopéd. Ten indikuje pokyny, čo sa má s dieťatkom ďalej robiť, ktoré mám aj ja rešpektovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas