Ide podľa výsledku z USG kĺbov môjho syna o vážny nález?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

s maličkým sme absolvovali sono - USG kĺbov, kde lekár napísal takýto záver: Uhol alfa 59 1.sin, 59 1.dx, e.f. -/-. Klinicky: negat.

Keďže doktor nebol zhovorčivý, povedal k tomu jedno slovo. Vraj je to na hrane a to bolo z jeho strany všetko. Potom mi už len sestrička povedala, že synčeka treba baliť naširoko.

Ide podľa výsledku o vážny nález?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nález je na hrane k úplnej norme, nie k vážnej patológii. Neviem v akom veku je dieťatko, ale do kontroly budete pravdepodobne teda baliť naširoko a potom už bude všetko v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas