Aký má byť odstup medzi očkovaniami?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania.

Očkovanie v roku sme mali rozdelené na dvakrát, takže druhú dávku dcéra dostala až teraz v 15. mesiaci. O dva týždne na to máme ísť na očkovanie MMR.

Nemal by byť väčší odstup medzi týmito očkovaniami?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak vakcína, ktorou bolo Vaše dieťa očkované je neživá, tak nie je potrebný žiaden interval na podanie ďalšej inej vakcíny, ani neživej ani živej.

V praxi sa však po očkovaní neživými vakcínami dodržiava cca 7-dňový interval z dôvodu možných vedľajších príhod po očkovaní, aby bol čas na ich vyhodnotenie a prípadnú liečbu.

Takže 2 týždne sú štandardom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas