Aký máte názor na MMR očkovanie?

Zodpovedané
14. júl 2019

Dobrý deň,

syn mal reakciu po treťom očkovaní v podobe opuchu nohy a výsypu. Z daného dôvodu pediater odporučil vynechať MMR.

Teraz sme riešili termín preočkovania v 5. roku a po porade pediatra s odborníkom na očkovanie bolo dohodnuté doočkovať aj MMR. Následne 5 ročné očkovanie.

Aký máte názor na MMR očkovanie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

MMR očkovanie patrí medzi základné povinné očkovania, ktoré u detí predchádza 3 ochoreniam (pomerne závažným).

Viac sa dočítate v tomto pekne spracovanom článku, ktorý napísal kolektív autorov zaoberajúcich sa bezpečnosťou a potrebou očkovania na Slovensku.
http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockov...

Postupovala by som podľa toho, ako Vám je odporučené.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas