Bude syn rozprávať, keď má expresívnu poruchu reči?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

môjmu 28-mesačnému synčekovi stanovila logopedička expresívnu poruchu reči. Je predčasne narodený, bol 2 dni v inkubátore a oživovaný. K logopedičke sme išli kvôli tomu, že vie len 5 slov. Zvuky zvierat nenapodobní, nepomenuje. Rozumie a chápe všetkému. Je šikovný vo všetkom, len teda nerozpráva, iba takou svojou detskou rečou. Som z toho smutná.

Sú potrebné ešte aj iné vyšetrenia ako neurológia či psychiatria?

Bude syn vôbec rozprávať?

Môže byť táto diagnóza zaradená medzi PAS autizmus?

Ďakujem

Dobrý deň,

na veľa z toho Vám určite odpovie aj logopéd. Samotná expresívna porucha reči nemusí znamenať žiadne riziko PAS.

Spravte si domáci test M CHAT: https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Nateraz by som neodporučila ani logopéda a ani psychiatra, keď nemá iné prejavy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas