Expresívna porucha reči

lucka
27. jan 2024

Ahojte,chcela by som sa spýtat hlavne mamičiek ktoré máte doma detičky s expresívnou poruchou rečí (moj syn má aj ADHD) kedy vše deti začali rozprávat? Moj syn ma 4 roky a povie možno 10 slov ,vela mu nerozumiet ale on vela ani nerozumie. Tažko ho učit na nové kedze ma aj ADHD hyperaktivita je u nás 100%! Dakujem dopredu za odpoved

klementinka58
27. jan 2024

Moj mal 6 rokov, od 5 rokov sa to trosku zlepsilo. Rozprava vela ale zle sklonuje, berie aj vitaminy +intenzivna logopedia. Niekedy sa to rozhehne az v 10 rokoch niekedy skor....tazko povedat, moj ide mat odklad skoly
Moj rozumel vsetko len rozpraval nezrozumitelne. V 4 rokoch mu robili intelekt ten vysiel velki dobre len verbalna zlozka pokulhava

lucialucka456
27. jan 2024

Rozumiem. Zatial moj syn doskolky nechodi ale planujem ho dat z ood septembra,k logopedicke chodime,aj ku predopsychologicke. Len ma to hrozne zaujima kedy priblizne by mal zacal rozpravat.Alebo ako to je u inych deticiek.

kacena4
27. jan 2024

ak ma expresivnu poruchu reci, porozumenie by malo byt v poriadku. rec nabehne ak budete trenovat aj s dietatom s adhd sa da trenovat len treba trpezlivost. same sa rozpravat nenauci, uz davno mal byt v specialnej skolke pre NKS popr. pravidelne navstevovat klinickeho logopeda a denne pracovat s dietatom. moja do 3 rokov ani slabiku potom sme sa jej intenzivne venovali a za 2 roky to pekne dobehla. rozprava menej ale zrozumitelne a jasne. na logo sme chodili 10 rokov. drzim palceky

lucialucka456
29. jan 2024

Rozumie vela,ale vela nie a ako som uz spomínala ma ADHD a tažšie sa chce ucit stale skusam inymi metódami( hrackami,hraním sa atd.) ale tažško s nim,k logopedičke s nim chodim kazdy mesiac do školky este nechodi,od septembra zacne . Len hlavne hfrozne ma zaujimalo to ze tie deticky ktore maju tiež expresivnu poruch reci, kedy zacali ako tak rozpravat lebo skusame hrozne vela s nim a vela krat oddmieta