Čo by malo vedieť ročné dieťa?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

máme ročnú dcérku, ktorá sa nevie vôbec zahrať. Jej rovesníci sa už hrajú, navliekajú krúžky, prezerajú si knihy. Moja dcérka nerobí nič. Iba všetko rozhádže, povyberá všetky šuflíky, miliónkrát vylezie na gauč a nonstop je na mne nalepená.

Čo by malo vedieť ročné dieťa?

Má sa už sama zahrať?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľa detí potrebuje asistenciu rodiča pri hre až do neskoršieho veku (nielen v batoľacom ale aj školskom).

Rozhadzovanie vecí, vyťahovanie zo šuflíkov, búchanie vecí o seba je forma hry. Asi ju nebaví pozerať si knižky, či navliekať krúžky (? - to je pomerne netypická hra pre ročné dieťa).

Ročné dieťa by mohlo napr. zvládnuť postaviť na seba kocky, ukazovať v knižke či na predmety, ktoré sa mu páčia, začína vydávať zvuky, ktoré znamenajú slová.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas