Čo odporúčate inhalovať, keď trojročnej dcére začne nádcha?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

trojročnej dcérke som kúpila inhalátor, lebo od nástupu do škôlky býva často chorá. Snažím sa, aby raz za deň inhalovala Vincentku alebo fyziologický roztok.

Čo odporúčate inhalovať, keď jej začne nádcha?

Stačí jej Vincentka?

Má nejaký význam Yabro?

Je to dosť drahé, aby to neboli zbytočne vyhodené peniaze.

Ďakujem

Dobrý deň,

inhalácia Vincetnky je prospešná preventívne rovnako ako aj pri ochorení dýchacích ciest. Skôr sa mení počet inhalovaní. Pre preventívne inhalovanie je to 1x denne, potom ak je dieťa choré tak aj 3x denne po 10 - 15 minút.

Yabro má navyše kyselinu hyalurónovú, čo iné roztoky nemajú. Podľa mňa stačí Vincentka či fyziologický roztok.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas