Čo pomôže na opakovaný kašeľ trojročnej dcérke?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

moja trojročná dcérka má opäť po dvoch týždňoch hlienovitý kašeľ a soplík. V noci sa niekedy z hlienov povracia. Keď sme boli pred cca mesiacom u lekárky, dala jej Fenistil kvapky, voľnopredajný sirup na vykašliavanie a morskú vody pre deti na nádchu. V lekárni mi poradili skorocelový sirup Ambrobene. Vtedy to celkom pomohlo.

Problémy sa opäť vrátili.

Môžem k sirupu dávať Fenistil kvapky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

u dcérky môže ísť o nové respiračné ochorenie. Ak má soplík, treba dbať na poriadne "fúkanie" nošteka, ktoré podľa potreby treba podporiť dekongestívami do nosa plus na hygienu morskú izotonickú vodu.

Fenistil kvapky pri nádche sú vhodné nakoľko redukujú opuch sliznice nosa. Na vykašliavanie je vhodné mukolytikum - napríklad aj Ambrobene sirup, pokojne s ostatnými vyššie uvedenými liekmi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas