Čo robiť, keď 2,5 ročný chlapec nerozpráva?

Zodpovedané
27. jan 2022

Dobrý deň,

syn má 2,5 roka a hovorí veľmi málo slov. Keď mu hovorím, aby opakoval po mne, tak zopakuje len čo chce. Aj to len jednoduché slová ako mama, tata, mňam.

Keď niečo chce, ukáže mi prstom, alebo príde za mnou a ťahá ma za ruku. Povie toto a ukáže. Rozumieť rozumie. Keď mu poviem nech to položí, alebo nech niečo nerobí, tak počúvne. Boli sme aj u neurologičky na vyšetrenie. Ani ho nevyšetrila, lebo plakal. Predpísala mu Cerebrolysin na oneskorený vývoj reči.

Hrať sa s hračkami vie. Aj vie kam patrí trojuholník alebo hviezdička. Keď mu aj vysvetľujem a poviem ukáž mi havinka, tak neukáže. Ako keby nechcel.

Keď mal 1,5 roka, tak pekne vedel povedať ako robí havo a cicka. Teraz to nechce povedať.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam logopedické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas