Čo robiť v prípade horúčky u 4,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
17. nov 2021

Dobrú deň,

4,5 ročná dcéra má už druhý deň teploty. Včera ráno mala 37,5°C, o 10:00 už 38,5°C. Podala som Paralen a naša pani doktorka jej dala vyšetriť po telefóne moč. Výsledky v poriadku.

Po šiestich hodinách opäť teplota 38,5°C a podala som zase Paralen. Potom v noci opäť po šiestich hodinách to isté. Najprv zimnica a potom vyskočila teplota na 38,5°C. Okrem toho nemá žiadne iné známky choroby. Nič ju neboli, behá skáče a hrá sa ako obvykle. Nemá žiadne fľaky, nesťažuje sa na bolesti.

Dnes mala teplotu celý deň 37,5°C a fungovala ako obvykle. Až poobede opäť teplota 38,5°C. Je trochu bledšia a má výraznejšie kruhy pod očami.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to ako priebeh nejakej virózy. Mala už šiestu chorobu? V akom stave je pusinka? Nemá herpangínu?

Každopádne horúčka je už menej častá ako prvé 2 dni, už to pôjde k lepšiemu. Ak nie, tak je nutné vyšetrenie lekárom. Inak postupovať tak ako robíte - počas teploty znižovať teplotu, hydratovať, pokojový režim.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas