Prečo má 2,5 ročná dcérka už tretí deň horúčku?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

2,5 ročná dcérka má od nedele obeda horúčky nad 38 a viac. Včera počas dňa okolo 37,5. Vyzerala lepšie a večer jej teplota stúpla. Dnes ráno zase okolo 38.

Na nič sa nesťažuje a hovorí, že ju nič neboli. Hrá sa, smeje sa. Močí myslím primerane tomu, že koľko vypije a pri močení sa na nič nesťažuje. Šiestu chorobu prekonala.

Nekašle, žiadne soplíky nemá. Obvodnú lekárku máme hodinu cesty + ďalšiu hodinu naspäť, tak zvažujeme večer pohotovosť.

Čo by jej mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budú horúčky pretrvávať 3 dni je na mieste vyšetrenie obvodným lekárom a diagnostika (nie pohotovosť).

Môže ísť o 6 tu chorobu (sú 2 vírusy, ktoré ju spôsobujú takže ju môže mať dieťa 2x za život).

Viac Vám bez vyšetrenia dieťatka povedať neviem.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas