Čo znamená krv a hlien v stolici 10-týždňového plne dojčeného chlapčeka?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

máme 10-týždňového plne dojčeného chlapčeka, ktorému som včera objavila hlien a krv v stolici. Inak je úplne v poriadku. Máva len bolesti bruška a dávam mu probiotiká.

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem

PS: Fotku posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

môže ísť o reakciu na mlieko sprospredkovane cez dojčenie.

Vyraďte preto mliečne výrobky (aj bezlaktózové) minimálne na 2 týždne. Odsledujte stolicu. Následne nasaďte. Ak sa bude opakovať, mali by ste zostať na bezmliečnej diéte a doplňať si vápnik.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas