Môžu čierne bodky znamenať krv v stolici bábätka?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

už týždeň sa u plne dojčeného 2,5-mesačného syna objavujú v stolici čierne bodky. Stolicu posielala pediatrička aj na rozbor, ale vraj bolo všetko v poriadku. Niekedy je bodiek viac, inokedy menej. Malý má neustále bolesti bruška, veľmi sa pučí a stále akoby tlačil. Tiež má problém s refluxom.

Mohlo by ísť o krv v stolici?

Je potrebné navštíviť gastroenterológa?

Ďakujem

PS: Fotografiu posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

nie, gastro nie. Vylúčte zo stravy všetko mliečne (ani bezlaktózové) na 2 týždne. Môže ísť o reakciu na mliečne vo Vašej strave, Ak sa to osvedčí a stolica nebude obsahovať čierne bodky, tak v diéte zotrvajte. Kúpte si vápnik a vitamín D.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas